Українська Гельсінкська Спілка з прав людини

 
www.helsinki.org.ua

Всеукраїнська асоціація громадських правозахисних організацій , метою якої є сприяння практичному виконанню гуманітарних статей Заключного акту Гельсінської наради з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) 1975 року, інших прийнятих на його розвиток міжнародних правових документів, а також усіх інших зобов’язань України в сфері прав людини та основних свобод.

Спілка була створена 1 квітня 2004 року шляхом трансформації неформального об’єднання Ради українських правозахисних організацій (РУПОР) у асоціацію з 15 організацій-партнерів, що мають багаторічний досвід співпраці між собою: Вінницька правозахисна група, Всеукраїнське товариство політичних в’язнів і репресованих, Громадський комітет захисту конституційних прав та свобод громадян (м. Луганськ), Екологічний клуб „ЕОЛ” (Одеська область), Інститут „Республіка” (м. Київ), Конгрес Національних Громад України, Центр правових та політичних досліджень „СІМ” (м. Львів), Громадська організація „За професійну допомогу” (Полтавська область), Севастопольська правозахисна група, Харківська обласна спілка солдатських матерів, Харківська правозахисна група, Херсонська міська асоціація журналістів „Південь”, Херсонська обласна організація Комітету виборців України, Центр досліджень регіональної політики (м. Суми), Чернігівський громадський комітет захисту прав людини (докладніше про членів Спілки ).

У травні 2006 року рішенням Загальних Зборів ще 8 правозахисних организацій було прийнято до Спілки.

У травні 2008 року рішенням Загальних Зборів зі складу УГСПЛ була виключена Вінницька правозахисна група за вчинення дій, що істотно погіршують репутацію асоціації.

У липні 2008 року полтавська громадська організація "За професійну допомогу" на загальних зборах прийняла рішення про вихід з УГСПЛ.

УГСПЛ є неприбутковою та неполітичною організацією. Спілка діє на основі Статуту, прийнятого Загальними зборами організацій-засновників.
Спостережна Рада
Правління
Працівники Спілки
Ревізійна комісія

Спілка здійснює такі напрями діяльності:

здійснення постійного моніторингу дотримання прав людини та основних свобод в Україні й інформування про факти порушень прав і свобод;

захист прав людини та основних свобод в органах державної влади та місцевого самоврядування;

здійснення досліджень з прав людини та основних свобод, у тому числі постійний моніторинг підготовки проектів законів та інших правових актів;

проведення освітніх заходів і кампаній, семінарів, тренінгів, конференцій тощо;
сприяння розвитку мережі правозахисних організацій.

Докладніше про проекти Спілки: http://helsinki.org.ua/index.php?r=a1b1c3