Обрати тему есе

 
Костянтин Рєуцький

Прочитайте наведені нижче вислови. Виберіть один із варіантів завдання та напишіть коротке есе обсягом до однієї сторінки А-4 формату, в якому розкрийте свої міркування щодо обраного висловлювання.

***
Варіант 1

У своїй Нобелевській лекції А.Сахаров сказав: «Заключний акт наради в Гельсінкі особливо привертає нашу увагу тим, що в ньому вперше офіційно відображений той комплексний підхід до вирішення проблем міжнародної безпеки, який бачиться єдино можливим; в акті містяться глибокі формулювання про зв’язок міжнародної безпеки з захистом прав людини, свободи інформації та свободи пересування».
Який, з вашої точки зору, існує зв’язок між міжнародною безпекою та захистом прав людини, свободою інформації та свободою пересування?

***
Варіант 2

У своїй Нобелевській лекції А.Сахаров сказав: «...Не відмовляючись від кардинального рішення, сьогодні ми маємо боротися за кожну окрему людину, проти кожного випадку несправедливості, порушення прав людини – від цього залежить надто багато в нашому майбутньому...».
Як ви думаєте, чому Андрій Сахаров був переконаний, що спільне щасливе майбутнє людства залежить від обстоювання прав конкретної людини і протесту проти кожного випадку несправедливості?

***
Варіант 3

Професор Центральноєвропейського університету Віктор Осятинський у своїй лекції «Вступ до концепції прав людини» висловив наступну думку: «Не дивлячись на те, що права людини насамперед з’явилися як інструмент захисту проти тиранії недемократичної влади, вони потрібні як за демократії так і за автократії... Таким чином права людини дуже важливі зараз для країн, що почали перехід до демократії...».
Спробуйте у своєму есе довести цю думку чи навпаки спростувати її.

***
Варіант 4

Професор Центральноєвропейського університету Віктор Осятинський у своїй лекції «Вступ до концепції прав людини» висловив наступну думку: «...права людини не є синонімом демократії; усе зовсім навпаки...».
Що на вашу думку має на увазі правозахисник? Спробуйте у своєму есе довести цю думку чи навпаки спростувати її.

***
Варіант 5

Як ви розумієте афоризм, що належить Жан-Жаку Руссо: «Усяка влада від Бога. Я це визнаю, але ж від Нього і кожна хвороба. Так чи означає це, що заборонено викликати лікаря?».

***
Варіант 6

Відомий гуморист Станіслав Єжи Лєц сказав: «Той, хто готовий вдягнути на очі шори, має пам’ятати, що у комплекті ще є узда і батіг».
Як би ви пов’язали цю думку з питаннями захисту прав людини?

***

Також Ви можете завантажити перелік тем для есе у форматі MS WORD за цим посиланням: 09-Youth-essay.doc або отримати його електронною поштою від організаторів, звернувшись із відповідним запитом на електронну адресу програми: rozumiemopravaludyny@gmail.com.