Протидія дискримінації за ознакою інвалідності: посібник для громадських організацій

 

Це видання є узагальненням напрацювань команди міжнародних експертів (Україна, Молдова, Біларусь) проектів ХОФ «Громадська Альтернатива» та Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини», спрямованих на вирішення проблеми дискримінації за ознакою інвалідності в Україні через застосування інструменту стратегічної судової тяжби.
Висвітлено міжнародні стандарти свободи від дискримінації за ООНівською (Конвенція про права інвалідів) та Європейською (рішення Європейського суду з прав людини) системами захисту прав людини. Наведено визначення та приклади проявів дискримінації за ознакою інвалідності. Подано короткий огляд національного законодавства і механізмів захисту прав людини, які можна використовувати з метою протидії дискримінації за ознакою інвалідності.
Посібник розрахований, у першу чергу, на юристів та представників організацій, які працюють в інтересах людей з інвалідністю, а також буде корисним у практичному застосуванні широкому колу професійних юристів та адвокатів, зацікавлених у сприянні дотриманню прав людей з інвалідністю.

Завантажити посібник у форматі PDF

Автор: 
Юлія Красільникова