Спеціалізований семінар «Права людини у місцях несвободи»

 

З 24 по 28 вересня 2011 року в Чернігові пройшов спеціалізований семінар «Права людини у місцях несвободи». 12 представників громадських організацій, що працюють в інтересах людей у місцях несвободи навчалися виявляти порушення прав людини, проводити моніторинги закритих установ та планувати дії для системного покращення ситуації в місцях несвободи в Україні.

Під час заходу учасники заглибилися у стандарти свободи від катувань та підневільної праці, права на приватність, розглянули типові проблеми з дотриманням інших базових прав у місцях несвободи. Учасники разом із запрошеними експертами проаналізували ситуацію із дотриманням прав людини у місцях несвободи, що знаходяться у структурі Міністерства освіти та Міністерства соціальної політики, Міністерства охорони здоров’я, Міністерства внутрішніх справ, Державної пенітенціарної служби, Прикордонної та Митної служби України.

З учасниками семінару працювали відомі тренери та експерти з України та Польщі: Андрій Черноусов (Харківський інститут соціальних досліджень), Ярослав Копчук (Гельсінський Фонд з прав людини, Варшава), Сергій Буров (громадська організація "М’АРТ", Чернігів), Айгуль Муканова (Інститут правових досліджень та стратегій, Харків), Петро Грибан (Асоціація УМДПЛ, Житомир), Ірина Федорович (Проект "Без кордонів" Центру "Соціальна дія", Київ), Олександр Букалов (Донецький "Меморіал"), Костянтин Рєуцький (Правозахисний центр "Поступ").

Підсумком семінару стало розроблення трьох проектів спрямованих на розв’язання проблем у сфері дотримання прав людини у місцях виконання покарань.

Автор: 
www www