До 5 липня приймаються заявки на тренінг «Національні меншини та біженці в українських медіа»

 
Дата події: 
Wed, 2012-06-27 00:41

Міжнародна громадська організація «Інтерньюз-Україна» запрошує журналістів з усіх областей України взяти участь у тренінгу «Національні меншини та біженці в українських медіа - подолання стереотипів та посилення толерантності», який відбудеться в Києві 13-14 липня та 20-21 липня 2012 року.

Теми тренінгів:
 
- Становище національних меншин та біженців в Україні, ситуацію з дотриманням їхніх прав;
 
- Толерантність і ксенофобію, їхні прояви в Україні;
 
- Рівень толерантності до «чужинців» в українських медіа;
 
- Стереотипи щодо національних та етнічних меншин в суспільстві й медіа;
 
- Як уникнути так званої «мови ворожнечі» («hate speech») в журналістських матеріалах.
 
50% тренінгу складатимуть практичні завдання, мозкові штурми, дискусії. Будуть розглянуті наступні питання:
  • Які є поширені помилки журналістів та типові «страшилки» при висвітленні інших національностей в медіа та як їх уникнути при підготовці матеріалу?
  • Де шукати та як використовувати об'єктивні дані про національні та етнічні меншини й біженців (правозахисні організації, Інтернет-ресурси тощо)?
  • Як журналістика може ефективно протистояти ксенофобії та сприяти збільшенню толерантності?
  • Як журналісту не стати іграшкою в руках політиків-маніпуляторів?
Тренери:
 
Максим Буткевич - правозахисник, співкоординатор Проекту «Без кордонів» ГО «Центр Соціальна Дія», що моніторить ситуацію з правами людини у Центральній Азії та інших регіонах, право на притулок та права біженців в Україні, протидію ксенофобії та расизму. Член Громадської Ради при МВС (2008-2010), член Національного комітету «Amnesty International-Ukraine» (2007-2008). Учасник/тренер Національної освітньої програми «Розуміємо права людини».
 
Ірина Федорович - правозахисник, координатор проектів Проекту «Без кордонів» ГО «Центр Соціальна Дія». У 2005-2008 роках - прес-секретар «Amnesty International -Ukraine».
 
В'ячеслав Лихачов - політолог, викладач, спеціаліст з націонал-радикалізму, ксенофобії, міжнаціональних стосунків. Автор понад 60 наукових праць та 300 статтей в українській пресі.
 
Місце проведення: офіс МГО «Інтерньюз-Україна», вул. Ризька 15, м. Київ
 
Час проведення: з 10.00 до 18.00 протягом 2 днів
 
Умови участі:
 
До участі у тренінгу запрошуються журналісти або редактори загальногонаціонального або регіонального видання. Бажано мати досвід у висвітленні тем, що стосуються теми тренінгів (національні меншини, біженці, ксенофобія, толерантність, расизм), або інтерес до цієї тематики.
 
Для участі у тренінгу необхідно до 18:00 5 липня надіслати онлайн-заявку, яку також можна заповнити на сайті www.internews.ua, або зареєструватися за телефоном (044) 458-44-40, 501-92-03, моб. тел. 063-433-90-44 (Вікторія Козир). В анкеті просимо вказати одну з двох запропонованих дат тренінгу.
 
Підтвердження участі відібрані учасники отримають 6 липня. Організатор залишає за собою право не пояснювати і не оголошувати причини відмови в участі.
 
Участь у тренінгах є безкоштовною. Учасникам забезпечують:
 
- відшкодування дорожніх витрати за наявності оригіналів квитків;
 
- харчування (кава-паузи та обід);
 
- проживання в двомісних номерах готелю.
 
Тренінги відбуваються в рамках проекту «Сприяння суспільної толерантності до національних меншин та біженців в Україні через збільшення масштабу та якості їх висвітлення в українських медіа» за підтримки Фонду розвитку українських ЗМІ Посольства США в Україні.
 
Із додатковими запитаннями, будь ласка, звертайтеся до координатора тренінгу Вікторії Козир за тел. (044) 458 44 40, 063-433-90-44, або написавши на електронну адресу event@internews.ua
Джерело: 
www.internews.ua
Автор: 
Костянтин Рєуцький