Борці з незаконними забудовами вимагають публічної зустрічі із міським головою

 

У середу, 29 вересня 2010 року, у Луганську відбулася прес-конференція Східноукраїнського центру громадських ініціатив (СЦГІ) та представників ініціативних груп громадян, що протидіють незаконним забудовам.

Тема прес-конференції: «Чи поновить новий склад Луганської міської ради порушені земельні права луганчан?». На самому початку виборчої кампанії до міської ради громадські активісти нагадали теперішнім та майбутнім кандидатам у депутати та мери про одну із найболючіших проблем Луганська.

Участь у прес-конференції взяли Володимир Щербаченко, голова СЦГІ, Віктор Філіпповський, член ради СЦГІ, доцент кафедри адміністрування Східноукраїнського університету імені Володимира Даля, активісти ініціативних груп та ОСН, що протидіють незаконній забудові (вул. 2-Трамвайна, «Сквер Пам’яті», кв. Степовий, вул. А. Ліньова, 25-квартал), Анатолій Рева, перший заступник прокурора області, Олександр Зайцев, прес-секретар Прокуратури Луганської області.

У ході прес-конференції її організатори озвучили численні факти порушень законодавства, яких припускаються органи державної влади, місцевого самоврядування під час прийняття рішень з питань планування та розвитку територій, виділення земельних ділянок під забудову у місті. Представники ініціативних груп на конкретних прикладах розповіли про випадки порушення містобудівних та санітарних норм під час забудови Луганська. Активісти розповіли про можливі загрози, що очікують луганчан в разі продовження закритої та непрозорої політики виділення міською радою ділянок під забудову. Адже наступний склад міської ради має затвердити Генеральний план Луганська. Таким чином, існує загроза, що тим самим будуть закріплені незаконні землевідведення схвалені попередніми скликаннями міської ради, віддано під вирубку значну частину лісопарку в районі «Гострої Могили». Учасники прес-конференції закликали мешканців міста бути пильними, обираючи депутатів міськради та цікавитись у кандидатів в депутати, що саме вони зробили для того аби зупинити протизаконний розподіл земельних ресурсів міста. Анатолій Рева, як перший заступник прокурора області у своєму виступі пообіцяв звернути увагу на озвучені порушення.

Учасники заходу також звернулися із закликом до депутатів міської ради та міського голови. «Публічно звертаємося до міського голови Сергія Кравченка із пропозицією проведення зустрічі із представниками ініціативних груп та ОСН, що протидіють незаконним забудовам, та обговорити найгостріші земельні конфлікти у місті. Закликаємо міського голову та депутатів міської ради протягом найближчого місяця скасувати раніше увалені рішення про землевідведення, які викликають опір міської громади, а також ухвалити «Положення про громадське обговорення містобудівної документації», - резюмував звернення громадських активістів голова Східноукраїнського центру громадських ініціатив Володимир Щербаченко.

В разі небажання міської ради скасувати незаконні землевідведення, розсекретити Генплан міста та прийняти містобудівну документацію, що забезпечить участь громадськості у прийнятті рішень, громадські активісти продовжать судові оскарження дій міської ради та подадуть судові позови по тих проблемних ділянках, по яких протиправні дії міського самоврядування все залишаються неоскарженими в суді.

Прес-конференція проводиться у рамках проекту СЦГІ «Місцевим ініціативам – правову підтримку» за фінансової підтримки Міжнародного благодійного Фонду «Відродження».

Прес-центр Східноукраїнського центру громадських ініціатив,
30-й квартал, буд. 2, кв. 14, м. Луганськ, 91005,
тел. (0642)491374, e-mail: zahyst@gmail.com,
веб-стрінка: www.totalaction.org.ua

Автор: 
www.totalaction.org.ua | новини випускників програми