Чи винуваті усі позбавлені волі довічно?

 
Дата події: 
Tue, 2013-07-16 20:51

 

Чи може хтось хоч на одну мить уявити себе в статусі засудженого до довічного позбавлення волі? Ви скажете: «ні в якому разі, це неможливо, що стосується мене особисто, так – стовідсотково, я не можу опинитися в клітці на все життя, бо не скоюю злочини, а така міра покарання застосовується тільки до особливо небезпечних злочинців». А комуністи при нагоді в черговий раз закликають парламентарів підтримати «законодавчі ініціативи» і повернути смертну кару як найвищу міру покарання за скоєння особливо жорстоких і небезпечних для суспільства кримінальних злочинів. Ця тема в черговий раз збурює суспільство своєю провокаційною дискусійністю: чи варто повертати смертну кару, чи не варто?

Але наразі позитивним можна визнати той факт, що повернення смертної кари в нашій країні, на щастя, неможливе. І це переконливо свідчить, що в нас є мотивація і прагнення сподіватися на зміни на краще в сфері кримінальної юстиції, бо насправді всі ті історії «довічників», які ми досліджуємо, свідчать про те, що якби смертна кара на практиці існувала, то десятки, а може і сотні людей, що відбувають довічне покарання, були б розстріляні в разі «судової помилки». Можливо, з часом нащадки й спромоглися б добитися скасування судового рішення, за яким людину було страчено, і навіть можливе виправдання і відшкодування шкоди, але загублене життя повернути неможливо.

Довічники: чи всі справді вбивці?

А зараз судову помилку виправити цілком реально, якщо мати на те добру волю і здоровий глузд. В Україні відбувають покарання більше ніж 1800 засуджених до довічного терміну покарання. За їхніми же словами їх можна поділити на три групи. Перша – і їх близько дев’яносто відсотків – це люди, які реально скоїли вбивство за обтяжуючих обставин, більша частина з них кається і присвячує своє життя або релігії, або в інший спосіб долає своє сіре і монотонне життя.

Друга категорія людей – це ті засуджені, які дійсно вчинили злочин, але покарання у вигляді довічного позбавлення волі насправді надто суворе, тобто скоєне ними злочинне діяння непропорційне тяжкості призначеного покарання. Як приклад: дружина засудженого до довічного позбавлення волі К. звернулася до науковців Харківського інституту вивчення проблем злочинності з проханням зробити експертний висновок на предмет пропорційності винесення судом покарання у вигляді довічного позбавлення волі щодо її чоловіка. Коли експерти інституту вивчили матеріали кримінальної справи, провели ґрунтовний аналіз обставин події злочину, вони одностайно дійшли висновку, що покарання у вигляді довічного позбавлення волі є непропорційним щодо тяжкості скоєного злочину, бо засуджений був співучасником діяння, в той час, коли організатор і виконавець цього злочину отримали терміни позбавлення волі 12 і 13 років.

І нарешті третя категорія – це люди, судові рішення відносно яких у вигляді довічного позбавлення волі (виключної міри покарання) являються доволі сумнівними з огляду на їх справедливість. Таким чином, знову ж таки виключно зі слів самих засуджених, до другої та третьої категорії відносяться приблизно десять відсотків від загальної кількості «довічників», тобто близько 180 осіб, умовно кажучи, «несправедливо покарані».

Це люди, що були засуджені за реально сумнівними судовими рішеннями. Ми не можемо говорити про вину або невинуватість, бо про це має висловитися виключно суд, але після вивчення матеріалів кримінальних справ, спілкування із самими засудженими, їх родичами й іншими фігурантами створюється стійке враження, що є певна категорія людей засуджених до довічного терміну позбавлення волі, я не знаю, яка їх кількість – двадцять, тридцять, а може, сто осіб, що засуджені за сумнівними вироками! Ви скажете, що покарання без вини не буває, і якщо людина опинилася в статусі довічно засудженого, то, напевно, були щонайменше об’єктивні і доволі вагомі причини «запроторити» людину за грати на все життя, по суті, без реальної можливості опинитися на свободі. В Вашому уявленні, напевно, люди, які перебувають в камерах довічників – це Чикотили, Онопрієнки і Ткачі – серійні вбивці, яким не місце в цивілізованому суспільстві, і вони мають бути ізольовані на все життя?

Ми неодноразово чули з різних публічних джерел, в тому числі і висловлювання перших осіб держави, твердження, що судова система України має недоліки, які потребують вирішення. В рамках так званої реформи кримінальної юстиції змінюються закони, змінюється концепція оцінки доказів в суді, але на сьогоднішній день не змінюється практика винесення вироків, і довіра до судової гілки влади залишається низькою. А певна категорія людей – довічно позбавлені волі – взагалі не можуть реалізувати своє право на справедливий суд на національному рівні, при тому, що з об’єктивних причин були позбавлені можливості звернутися і до міжнародних судових інстанцій.

Більшу частину з цих людей, а саме до 2010 року за першою інстанцією судив апеляційний суд, і апеляція на рішення суду розглядалася Верховним Судом України, тобто фактично людина була позбавлена можливості реалізувати своє право на перегляд справи в рамках касаційного провадження, тому, що з одного боку теоретично закон передбачав процедуру перегляду кримінальних справ в касаційній інстанції для засуджених до довічного терміну покарання, але з іншого боку, перегляд здійснював той самий Верховний Суд, який по суті переглядав справу в апеляційній інстанції, тому і вірогідність скасування цих рішень була вкрай низька, майже нульова. З прийняттям Закону «Про судоустрій і статус суддів» і змінами в КПК всі справи, за якими покарання передбачається у вигляді довічного позбавлення волі, розглядаються за першою інстанцією судом загальної юрисдикції і переглядаються в судах вищих ланок на загальних умовах.

Ми не станемо робити жодних висновків, а тільки розповімо те, що вдалось дізнатися про цю категорію людей, а також про ті аргументи обвинувачення, які їм висували, і докази на користь захисту, які нам вдалося дослідити. Перед тим, як написати ці рядки, автору довелося витратити чимало часу в Інтернеті для того, аби з’ясувати хто ж насправді є ті 1800 з гаком осіб, що на сьогоднішній день відбувають покарання у вигляді довічного позбавлення волі, а також поспілкуватися з багатьма засудженими до довічного терміну покарання особисто.

Ми наведемо декілька прикладів історій, які нам вдалося дослідити. За сприяння керівництва Державної пенітенціарної служби України ми відвідали декількох фігурантів кримінальних справ, які, на наш погляд, відносяться саме до третьої категорії засуджених. Але спочатку хотілося б розповісти трошки для широкого кола людей, особливо тих, що переслідують мету повернення смертної кари, що ж це таке – покарання у вигляді довічного позбавлення волі.

Умови утримання

Дехто скаже, що ті, хто скоїв страшні і жорстокі, нелюдські злочини, які обурили суспільство своєю зухвалістю, мають каятися в жорстоких і нестерпних муках. Права людини схиляють до милосердя, що навіть ці особи мають відбувати покарання в належних людських умовах і до них не можуть бути застосовані тортури і жорстоке поводження. При тому, що всі ці люди, про яких ми розповідаємо, переконливо свідчать, що вони реально життя позбулися, бо це не життя, а існування.

Як відомо, дві третини країн світу законодавчо, або на практиці відмовилися від застосування смертної кари. Смертну кару цілком скасували 96 країн, в тому числі і Україна. Білорусь – остання країна Європи, де продовжують страчувати людей, причому вбивати безглуздо і таємно, навіть родичам не повідомляють про дату страти і не видають тіла вбитих родичам. В Україні страти припинили з 1995 року на вимогу Ради Європи у зв’язку зі взятими Україною на себе зобов’язаннями після вступу до цієї міжнародної організації. Тобто вже майже вісімнадцять років вищу міру покарання у вигляді розстрілу в Україні припинили застосовувати, а з 2000 року вироки у вигляді смертної кари були замінені на довічне позбавлення волі. Станом на 1 січня 2013 року за даними Державної пенітенціарної служби України (далі ДПтС) в установах системи виконання покарання налічується 1810 осіб засуджених до довічного позбавлення волі, вироки відносно яких набрали законної сили. Перші установи для утримання цієї категорії злочинців з’явилися в Житомирі та Вінниці. Оскільки кількість таких засуджених постійно збільшується, виникла потреба при кожній колонії максимального рівня безпеки створити сектори для утримання довічників, зараз такі сектори створюються і в деяких колоніях середнього рівня безпеки.

Нам вдалося поспілкуватися з засудженим до довічного терміну покарання, який вже понад вісімнадцять років перебуває в неволі спочатку засудженим до розстрілу (вищої міри покарання), а зараз в статусі «довічника». З етичних міркувань ми не будемо називати прізвище людини, а також установу, в якій він перебуває. Інтерв’ю подаємо в тому вигляді, в якому отримали, без коригування.

– Розкажіть, будь ласка, що Вам довелося пережити за всі ці роки в статусі засудженого, які відбулися зміни в Вашому становищі?

Я расскажу за те девяностые годы и немножко обрисую ситуацию на данный момент, что происходит. Если брать девяностые годы, то это полный хаос и полный беспредел, потому, что как бы до сих пор то же самое практически происходит, только в большем таком масштабе. Девяностые годы, люди, которые попадали сюда – это полностью та каста, которая никого не интересовала. Стекол в камере нет, двадцать четыре градуса мороза, полностью замороженная стенка, с параши крысы вылазят, завозят кашу, такую, что невозможно дышать, задыхаешься только от того, что завозят то, чем будут кормить, борщ там, каша. О какой то картошке в девяностых годах можно только мечтать, чтобы хоть одна оказалась в борще. Если ты начинаешь чего то добиваться, то забегают просто ночью с собакой десять человек с рогатиной такой деревянной, тебя прижимают к стенке к шее и начинают пугать. Моральное такое давление, психологическое. Допустим, утром проверка, ты высовываешь руки в «кормушку», чтобы тебе надевали наручники, там естественно собаки, могут по рукам тебя «киянкой» (дерев’яний молоток) ударить, это как «заположняк» (в порядке вещей). Если ты что то потребуешь, что тебе положено, например, белье нижнее, то об этом даже речи не могло быть. Люди которые заезжали под расстрел, когда уже был мораторий, но смертная казнь все равно выносилась. Люди заезжали, холод, голод, абсолютная сырость, содержание было такое, что это даже нельзя назвать содержанием. По поводу питания, то тут не может быть даже и речи о каком то нормальном питании, которое хотя бы несло какие то минимальные калории, которые должен принимать человек в день. Хлеб такой давали, что берешь хлеб, давишь его, а оттуда вода. Передач не разрешали. Потом немножко как бы оно нормализовалась, мы начали поднимать эти вопросы, начали раз в два месяца восемь килограмм продуктов разрешать. Потом пришел 2001-й год, начали свозить в две тюрьмы, на тот момент это было решение Винницкая тюрьма и Житомирская, начали свозить постепенно в эти тюрьмы. «Прием» был каждого этапа очень серьезный, ламали, Днепропетровский этап в марте месяце, который привезли, если не ошибаюсь, там было восемь трупов. Людей так убивали, что они до земли не падали. Те которые были на капельницах, врачи приходили и говорили: «ну что, лечить его или пусть умирает». Всех прибили и гнали через всю тюрьму. Естественно так же само собаки, естественно так же само избиения каждый день, каждое утро и каждый вечер. На данный момент, конечно, стало более лояльно, стало немножко лучше в плане и содержания и питания. С 2001-го по 2005 год передвижение все бегом, до тех пор, пока не начали поступать жалобы, несмотря на то, что когда идешь на свидание, тебе говорят : «разговаривай о сале», ни о каких то избиениях, давлении ни боже упаси. Это продолжалось до тех пор, пока не начались конкретные жалобы со стороны «родительских комитетов», это связано было и с Рафальского мамой и еще одного заключенного, Полторацкого. И еще одно послужило этому всему, что один заключенный, который плохо видит, он выходил из камеры, его заковывали в наручники и крикнули «бегом!», а на каждом коридоре есть такие железные подставки для телефона на посту, и она немножко отступает от стены. И вот человек выбегает, ему говорят «бегом», он бежит и сносит эту подставку, эту железяку, эту пластину. Когда пришел начальник медчасти, посмотрел, а он лежит и хрипит, как его не переломало, только ребра сломало, три ребра. После этого уже прекратили передвижение в такой быстрой форме. Загоняли сюда «маски шоу», которые заходили и избивали просто, я сам со своими сокамерниками неоднократно попадал под «маски». Причем ничего не делал, выполнял все требования и все равно бьют, пока шмонают, а шмонают, как твари, скидывают все вещи, которые на самом деле у тебя все сложены, их просто выкидывают и ногами еще и топчутся. Естественно если там такое, как сигареты нормальные, или шоколад, который передали родные, могут и в карман себе положить и пойти дальше. Это «заположняк». Но все то же самое, утром проверка, все передвижение в наручниках, собака, прогулка, потом приход «домой» и целый день в камерной системе 2-3 человека содержатся в 16-ти квадратах. Те, у которых есть поддержка со свободы – друзья, родственники, то им, конечно, немного легче, и естественно, к ним сразу и другое отношение, а те люди, которые не имеют никакой поддержки со свободы, с ними даже не хотят разговаривать, а если разговаривают, то с бомжем на свободе разговаривают лучше, чем с человеком, который не имеет вообще ни какой поддержки и социальных связей.

– Скажіть будь ласка чи багато є таких засуджених які перебувають в статусі засудженого п’ятнадцять і більше років?

– Я думаю, что в колониях, где содержатся осужденные к пожизненному сроку наказания, процентов семьдесят это тяжеловесы, те, которые уже точно поотбывали по пятнадцать лет. Потому, что я сел в те девяностые годы и со многими повидался, многих очень знаю, и я тебе скажу так. Думаю, что пять процентов, а может и десять процентов – это люди, которые явно не заслужили такой приговор. Это люди не социально опасные, у которых есть семьи, которые абсолютно адекватные, хотя у нас у всех уже нервная система нарушена –это однозначно, потому, что пройти такой срок и с таким отношением, которое было, но и тем не менее каждый ведь контролирует себя, поэтому считаю, что семьдесят процентов сидят большой срок, из них десять процентов явно не относятся к этой категории, этой касте убийц. Потому, что есть люди, которые, к примеру, принимали участие в преступлении, но принимали участие пассивное, не то, что был исполнителем, а дали приговор пожизненную меру или вообще расстрел. Создается впечатление, что государство решило, что этот человек уже не достоин, не то, что там дальше существовать, он не имеет даже права на жизнь. А ты смотришь на него и видишь, что да, он совершил преступление и готов нести наказание, но за те действия, которые он совершил, а не то, что есть преступление, которое никто не рассмотрел, никто не посмотрел, ходатайства, которые люди писали в судах, которые писали здесь, добивались. А кто у нас судит? Судьи, а кто судьи – люди. А как у нас судят?»

– «К примеру, в то время отправить жалобу по своему делу – это было нереально, за эту жалобу к тебе приходили, убивали, кидали на карцер и говорили: «еще раз напишешь, будут проблемы такого же рода». А за Европейский суд вообще нечего даже говорить, оно не отправлялось вообще. Это до 2000 года, потом это стало более лояльно, то есть если пишешь по делу и добиваешься, пиши себе, куда хочешь, что хочешь, только не касайся именно содержания и конкретно администрации.» «Единственное, что нам разрешили – продукты питания, опять же продукты питания для тех кто имеет поддержку со свободы, да и только магазин, а для тех, кто не имеет, ему какая разница, что там разрешили. Бесспорно, тут есть и категория нелюдей, и то, что они совершили, то и мертвые перевернутся в могилах, но есть и категория людей, которые на самом деле попали сюда по ошибке, и если поднять ихние дела и посмотреть, то они либо не виновны, либо по преступлениям, которые они совершили, они уже давно искупили свою вину. К примеру возьмем Россию, Путин пришел к власти, пересмотрели весь пожизненный приговор, криминал заменили на пятнадцать лет, оставили террористов, маньяков, это на самом деле люди, которые должны содержаться под таким приговором. На самом деле приговор пожизненно –это люди, которые должны быть опасны, да, у них должно быть содержание, которое должно быть суровое, потому, что не знаешь, что он завтра совершит. Но приговор должен быть гуманный, и все, что предусмотрено в законе, он должен получать. Ну как это так, человека лишили всего, никаких тебе ни свиданий…»

До речі, відповідно до чинного законодавства засадами кримінально-виконавчої сфери є гуманне ставлення і повага до честі і гідності, дотримання прав людини, а метою виконання покарання є перш за все зміна соціальної поведінки особи, що відбуває покарання, і відмова її від суспільно небезпечних діянь, тобто – зміна свідомості. Це стосується і «довічників», бо закон все ж таки передбачає, хоч і гіпотетично, звільнення також і для цієї категорії осіб, тому і засади кримінально-виконавчої системи мають поширюватися і на них, в тому рахунку і гуманне ставлення до цієї категорії людей.

Про стосунки між персоналом і засудженими ми писали в попередніх публікаціях, в тому числі і про застосування масок і спецзасобів під час залякування і побиття засуджених.

Ось що каже з цього приводу соціальний психолог Віктор Пушкар: «Абсолютна більшість людей не є патологічними садистами; хоча з точки зору християнської моралі, а хоч цілком світського гуманізму бити беззбройних спецзасобами – це нелюдське поводження. Щоб як слід познущатись з іншого, його треба дегуманізувати, фреймувати як не-людину. В психології це зветься утворенням псевдовиду. А ще до того треба тимчасово перетворити себе із звичайної людини на людину-функцію, маска в тому допомагає. Нема обличчя – нема людини – нема людського ставлення. Чому в європейських установах персонал носить бейджи, і в Департаменті виконання покарань (ще не службі) це теж формально запровадили на початку 2000-х; не знаю, чи всюди є це зараз. Бейдж з іменем працює як протилежність до маски. Щодо використання масок і шоломів, навряд десь відверто пишуть, що це засіб досягнення анонімності під час жорстоких дій».

А ось розповідь засудженого довічно:

«В октябре 2004 го года меня привезли в Сокальскую ИК-47 Львовской области этапирован был из следственного изолятора. По прибытию в Сокальскую ИК-47 на нас надели черные мешки прямо в вагоне-«столыпине», привезли в саму колонию, мешки сняли, и мы были избиты сотрудниками администрации в присутствии офицеров колонии, оперативников, дежурного помощника начальника колонии. Причины избиения, конечно, никто не пояснял. Вот такие побои продолжались практически каждый день на протяжении где то полугода. Утро начиналось: в шесть утра подъем, мы должны были застелить кровати. Матрацы свернуть в трубочку и целый день до десяти вечера нельзя было садиться на кровать вообще. Если находили малейшую причину, то не делали замечания, а просто избивали всю камеру. Просто они так развлекались. Вещи пропадали, с каптерки личных вещей, конечно же каждый боялся что либо сказать, опасаясь побоев. Питание, конечно, очень отвратительное. На баню ходили – коридор длинный, холодный, особенно, если это зима, то раздетые наголо в одном белье, а вода еле теплая, летняя. Медицина, как по мне вообще никакая, ее вообще практически нет, все лекарства приходится покупать за свой счет, просить родителей, родственников, если есть такая возможность, конечно, чтобы высылали, потому, что медицины нет. Продукты питания то же самое, Вы знаете, завтрак, обед, ужин дают еды такой, что ее просто невозможно есть, она не пригодна к употреблению человеком. Свидания проходят раз в три месяца через стекло, да, конечно же, хотелось бы, чтобы были и длительные свидания (в рамках чинного законодавства «довічникам» тривалі побачення з рідними не дозволені) с близкими родственниками, женами, детьми, матерью, но пока закономэто не предусмотрено. Будем надяться, что наше государство подумает как это сделать и узаконить эти изменения в лучшую сторону».

Один позитивний приклад

Спроможність виправляти помилки, напевно свідчить про те, що судова система держави здатна на одужання.

Відсидівши два з половиною роки, 39-річний Ігор Безсльозний зміг довести, що він невинуватий. За це він розплатився свободою, здоров'ям і успішним бізнесом – зараз колишній директор фірми працює звичайним слюсарем. Поламане життя, підірване здоров'я – ось що отримав житель Житомира за прагнення міліції та обласної прокуратури по-швидкому відзвітувати у розкритті резонансного вбивства. А вся причина в тому, що він вже був раніше судимий. «Повісити» вбивство на колишнього ув'язненого виявилося простіше простого. У вересні 2005 року в Житомирі відбувся злочин, про який тоді написали всі українські газети. Володимира Сахневича – авторитетного підприємця, за деякими даними – керівника місцевої ОЗУ, розстріляли у салоні власного автомобіля. Кілер цілився з близької відстані через бічне скло машини. Володимир Сахневич помер на місці від чотирьох вогнепальних поранень. Одна зі свідків бачила стрілка на місці злочину. І визнала в ньому Ігоря Безсльозного. Даремно Безсльозний доводив, що в день вбивства він був за багато кілометрів від Житомира – в Обухові на зустрічі з клієнтами. Його заарештували, почалося розслідування. У результаті Безсльозного визнали винним у розстрілі і дали максимальний термін – довічне позбавлення волі. Ігоря доставили в камеру для довічно ув'язнених житомирського ВТК № 8. Саме тут утримують найнебезпечніших злочинців країни. Він згадує, що коли за ним зачинилися двері камери, він немов прозрів:

– Я відчув справжній жах, коли зрозумів, що залишок своїх днів можу провести в цих чотирьох стінах. Враження було таке, ніби я стою на краю прірви і від наступного кроку залежить – впаду я вниз або залишуся жити.

Суддя Житомирського апеляційного суду зачитала вирок: «Безсльозного Ігоря Валерійовича у вчиненні злочину визнати невинуватим і по суду виправдати». Апеляційний суд Житомирської області постановив: виплатити 262 тисячі гривень за всі страждання, які переніс Ігор у в'язниці. Але, хоча цей приклад є поодиноким, він переконливо свідчить, що судові помилки виправляти можливо, і це тільки підкреслює актуальність питання. Ця тема є актуальною з огляду на події, що відбуваються в судовій сфері. Гарантія справедливого судочинства робить людину вільною і незалежною. Держава, в якій не існує справедливого суду, є хворою і вразливою. В такому середовищі людина ніколи не почуватиметься в комфорті і в безпеці від кривосуддя, правового нігілізму і безчинства чиновників всіх рівнів, в тому рахунку і суддівського корпусу. Якщо людина знає і відчуває, що у будь-яку мить може опинитися несправедливо покараною у вигляді кримінального переслідування системою несправедливості і розправи, без права на справедливий суд, людина втрачає віру в справедливість на рівні держави. Коли в суспільстві перебільшено несправедливості, тоді суспільство вимагає суттєвих змін в сфері кримінальної юстиції.

Дмитра Безсльозного виправдала апеляційна інстанція. А які є можливості для доведення справедливості у тих, хто засуджений довічно і підтверджений всіма судовими інстанціями?

Три сумнівних випадки

Коротко розповімо лише про декілька справ які ми досліджуємо.

1. 26 жовтня 2006 р вибуховим пристроєм була підірвана автомашина директора ринку «Шувар» Федишина Р.С. Потерпілий Федишин Р.С. отримав легкі тілесні ушкодження, неповнолітня М. Куцинда, яка проходила неподалік отримала тяжке тілесне ушкодження, небезпечне в момент заподіяння і від гострої крововтрати померла на місці події в кареті швидкої. У вибуху був обвинувачений Володимир Панасенко, який працював на тому ж ринку. Він заявив, що непричетний до цього злочину:

Панасенко був засуджений до довічного терміну покарання на підставі свідчень Рудого, який лікувався від алкоголізму в психіатричній лікарні. З лікарні його забрали міліціянти. Під тиском слідчого Рудий спочатку оговорив самого Федишина, потім назвав іншого замовника, а втретє свідчив проти Панасенка. В суді відмовився від своїх слів і назвав справжнього замовника злочину. На своїх показах наполягає і зараз:

6 червня 2013 року начальник УБОЗ ГУ МВСУ у Львівській області Василь Телиця повідомив на прес-конференції, що затриманий виконавець цього злочину Машевський, який близько семи років перебував в розшуку. Як буде діяти слідство далі, невідомо. Чи будуть враховані аргументи захисту Панасенка, свідчення Рудого, в яких він називає, на його переконання справжнього замовника злочину, Ананка, чи являтимуться свідчення Рудого для слідства і прокуратури переконливим аргументом для того, аби ініціювати перегляд справи Панасенка, – залишається загадкою. Між іншим, матеріали кримінальної справи по обвинуваченню В. Панасенка свідчать, що в діях осіб причетних до вибуху автомобіля не було замаху на вбивство Р. Федишина, а мало місце залякування з метою отримання певних преференцій.

2. Двадцятирічного Максима Орлова і чотирнадцятирічного Олександра Козлова звинуватили у подвійному вбивстві. Не зважаючи на багаточисельні розбіжності в позиції обвинувачення, Орлов був засуджений до довічного терміну покарання, а О. Козлов до 14-ти років позбавлення волі. Обвинувачення ґрунтується виключно на зізнаннях неповнолітнього Козлова, отриманих під тортурами без участі захисника, не зважаючи на те, що, відповідно до закону, якщо особа обвинувачується у скоєнні злочину, а санкція статті передбачає довічне позбавлення волі участь захисника, є обов’язковою навіть для дорослої людини. Ось відео з описом подій:

3. 30 річного підприємця Олександра Рафальського звинуватили в організації злочинного угруповання, до складу якого крім Рафальського входили Чернак С.С., Барановський В.В., Харченко В.Б. (останній помер у в’язниці, так і не дочекавшись справедливого судового рішення) з метою вчинення серії вбивств на території Київської області. Всіх засудили до довічного позбавлення волі. 4 квітня 2001 року біля села Денихівка Тетіївського р-ну Київської області виявлено чотири людські голови та чотири руки, які за попередніми висновками Київського обласного бюро судмедекспертизи належали трьом особам жіночої статі та одна – 11 річного хлопчика. Проте матеріали кримінальної справи містять в собі ряд розбіжностей, починаючи від експертних висновків, як щодо способу вбивства і розчленування трупів, так і належності саме знайдених тіл до осіб, зазначених загиблими, а обвинувачення ґрунтується виключно на зізнавальних свідченнях засуджених (крім Рафальського – він єдиний, хто не визнав своєї провини), отриманих під тортурами. Про це ми писали, а також зробили відео.

19.06.2013 року на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією «заслухавши та обговоривши звернення Рафальської Т.М. щодо неналежної перевірки компетентними органами її численних звернень про незаконне затримання, арешт, ведення досудового і судового слідства, винесення 30 липня 2004 року Апеляційним судом Київської області вироку та засудження її сина – Рафальського О.А. до довічного позбавлення волі, допущені грубі порушення вимог кримінального та кримінально-процесуального законодавства під час дізнання та досудового розслідування кримінальної справи, застосування як до Рафальського О.А. так і до інших засуджених осіб незаконних методів ведення дізнання та досудового розслідування і зокрема катування засуджених, ігнорування правоохоронними та судовими органами їх доводів про невинуватість в інкримінованих їм злочинах, надання необґрунтованих відповідей протягом багатьох років…», Комітет вирішив: «Рекомендувати Генеральній прокуратурі України в установленому порядку відкрити кримінальне провадження та провести всебічне, повне і об’єктивне досудове розслідування за фактами зловживань службовим становищем, перевищення влади, застосування незаконних методів ведення дізнання та досудового слідства у кримінальній справі за обвинуваченням Рафальського О.А. та інших осіб і, зокрема, стосовно працівників Головного управління МВС України в Київській області Бурмакова О.П., Шевчука Ю.Я., Трясуна П.Р., окремих працівників міліції Ставищенського районного відділу Головного управління МВС України в Київській області Тетіївського районного відділу Головного управління МВС України в Київській області, Обухівського РВ ГУ МВС України в Київській області, слідчих органів прокуратури, у провадженні яких перебувала зазначена кримінальна справа, прокурорів, які здійснювали нагляд за ходом слідства у справі та прокурорів, які затверджували обвинувальний вирок та підтримували державне обвинувачення в судах. Про проведену роботу поінформувати Комітет до 1 жовтня 2013 року».

Проте системні порушення прав людини по цій справі вже дванадцятий рік не знаходять адекватної реакції з боку агентів держави. Таким чином складається враження, що тільки рішення Європейського суду може спонукати владу більш прискіпливо звернути увагу на недоліки слідства, скасувати свої попередні рішення і виправити судові помилки. Наприклад, так сталося всправі Замфереско та справі Нечипорука.

Ось що пише про можливість перегляду справи адвокат Рафальського та Нечипорука Аркадій Бущенко, виконавчий директор УГСПЛ: «Що слід поліпшити в нашому кримінально-процесуальному законодавстві для того щоб забезпечити у найбільш тяжких випадках, коли йдеться про довічне позбавлення волі практично без права, фактично без будь-якої можливості звільнитися до закінчення життя того засудженого? Я розумію, що на хвилі, так скажемо, ейфорії щодо нового КПК, взагалі то пропозиція щось міняти може виглядати трохи ексцентричною, але я маю сказати, що цей розділ, що стосується виключного провадження, залишився майже не реформований з 2010 року. Тобто після цього він перекочував в новий КПК, і що дивно в цьому розділі, що фактично Верховний суд позбавлений можливості корегувати судову практику в середині країни без вказівки із ззовні. Тобто він може відкрити провадження лише, коли є висновок, скажімо Європейського суду, зараз виключно Європейського суду за тлумаченням Вищого спеціалізованого суду, тобто поки ця високоповажна інституція не висловиться з приводу того, чи було порушене право на справедливий судовий розгляд, Верховний суд не може нічого зробити. З мого погляду це дика ситуація, оскільки Верховний суд для того і існує в країні, щоб виправляти порушення права на справедливий суд, а не спостерігати і не очікувати поки наднаціональна судова інстанція висловиться з цього приводу. Інакше складається враження, що наш Верховний суд формується виключно немовлятами, які мають отримати вказівку від дорослої правової системи щоб почати діяти. Така ситуація для Верховного суду є образливою. Була проблема виконання рішень Європейського суду, і в вирішенні цієї проблеми наша держава зайшла вже занадто далеко, фактично звузивши компетенцію Верховного суду, яка до 2010 року, з мого погляду, була задовільно сформульована. Тобто істотні порушення кримінального процесу, істотні порушення кримінального закону давали підстави Верховному суду втрутитися в ситуацію. Зараз ця компетенція звужена фактично до вказівок Європейського суду з прав людини, нібито ми не маємо своєї національної правосвідомості, або наш Верховний суд не здатен взагалі застосувати європейські стандарти в контексті певної справи. Можна сперечатися щодо вдалості цього інституту до 2010 року, але в принципі я вважав би їх задовільними, з ними можна було працювати. Інше питання, що мене не задовольняло тоді в інституті перегляду за виключними обставинами, це спосіб порушення питання про перегляд справи щодо виключного провадження. Колегія з 5 суддів, яка невідомо як формується, тому якщо повертати повноваження Верховному суду, то треба окремо виписати процедуру формування цієї колегії з 5-ти суддів, 3-х суддів це не важливо, скільки там буде, але важливо, щоб було зрозуміло як ця колегія формується. Заявник в цьому випадку повинен мати можливість отримати доступ до судової процедури, засідання цієї колегії має бути відкритим, прозорим, щоб зацікавлена сторона могла представити свої аргументи і почути відповідь. Я не кажу, що кожна справа має переглядатися. Є купа справ, де дійсно не має підстав для перегляду, але для того, хто звернувся, мають бути відомі ці мотиви, за якими його клопотання про перегляд було відхилене на цій стадії прийнятності. Я також вважаю, що це дуже складні справи які самотужки жодна людина, яка відбуває покарання, а тим більше, довічно, не може потягнути з погляду підготовки цієї справи, бо це купа документів. Треба підготувати обґрунтування, що засвідчують невірність тих рішень, часто кілька рішень, три рішення, включаючи рішення вищої судової інстанції, часто це рішення самого Верховного суду, а бували ще рішення про повернення справи на додаткове розслідування, на новий розгляд. Це купа рішень, фактично людина сперечається з усією системою кримінального судочинства, і вона має надати дуже переконливі аргументи і дуже переконливі докази того, що система в цьому випадку, скажімо м’яко, помилилася. І самотужки жоден ув’язнений довічно не зможе цього потягнути, а наше законодавство не передбачає надання безоплатної правової допомоги в цих випадках. Безоплатна правова допомога обмежується тільки вичерпанням національних способів захисту, виключне провадження не є таким засобом захисту. Тому я виступаю за те, щоб розширити дію закону про безоплатну правову допомогу на такі випадки, крім того, я думаю, що в якості практичного заходу має працювати певна команда адвокатів.»

Отже, постає завдання змінити законодавство: повернути виключне провадження, яке існувало до 2010 року і надати відповідні повноваження Верховному суду України.

Автор дякує керівництву Державної пенітенціарної служби України за сприяння у проведенні інтерв’ю з позбавленими волі довічно та редактору інформаційної аґенції «Поряд з Вами» Олені Білозерській за допомогу в проведенні відеоінтерв’ю та опрацювання відео.

Джерело: 
Автор: 
Андрій Діденко

rizhan cheap michael kors

rizhan
cheap michael kors handbags
salomon shoes
salomon outlet
nike shoes
jordan shoes
new balance online
new balance online
salomon online
nike shoes outlet
michael kors handbags outlet
skechers outlet
nike air max
jordan shoes store
air jordan shoes
michael kors handbags
michael kors
michael kors
skechers store
salomon online
jordan shoes store
salomon shoes
cheap jordan shoes
reebok online
air jordan shoes
cheap jordan shoes
salomon online
michael kors handbags outlet
air jordan shoes
reebok shoes
new balance shoes
skechers shoes
michael kors
skechers store
cheap jordan shoes
new balance shoes
reebok store
salomon outlet
adidas outlet store
salomon online
air jordan shoes
salomon store
skechers online
puma online
adidas outlet
salomon store
jordan shoes
salomon shoes
cheap jordan shoes
jordan shoes store
jordan shoes
michael kors handbags
michael kors
michael kors handbags clearance
skechers outlet
salomon store
michael kors bags
salomon online
salomon store
adidas shoes
nike shoes outlet
jordan shoes store
reebok outlet
adidas shoes store
new balance store
michael korsuk outlet
salomon store
michael kors handbags
salomon outlet
salomon store
puma outlet
jordan shoes store
skechers shoes
adidas outlet store
salomon shoes
reebok online
puma online
salomon outlet
skechers online
salomon online
salomon shoes
reebok shoes
air max
salomon outlet
adidas shoes
salomon outlet
adidas outlet
jordan shoes
michael kors
air jordan shoes
michael kors bags
puma store
michael kors bags
adidas shoes store
reebok outlet
nike shoes factory
michael kors bags
nike shoes
jordan shoes
puma shoes
puma store
michael kors bags
nike shoes outlet
new balance store
salomon shoes
puma outlet
new balance outlet
michael kors handbags
cheap jordan shoes
puma shoes
new balance outlet
michael kors handbags
reebok store

pandora jewelry coach

pandora jewelry
coach outlet
coach outlet online
pandora charms
cheap jordans
ugg boots
christian louboutin outlet
canada goose outlet
canada goose jackets
canada goose jackets
uggs outlet
pandora outlet
uggs outlet
michael kors handbags
canada goose jackets
canada goose jackets
coach outlet online
ugg outlet
canada goose jackets
prada outlet
ugg outlet
ugg outlet
coach outlet
christian louboutin outlet
coach outlet
ugg boots
coach outlet
coach outlet
uggs outlet
coach handbags
ecco shoes
coach outlet online
nike air max 2015
christian louboutin shoes
coach outlet
coach outlet
christian louboutin outlet
uggs outlet
uggs outlet
ugg boots clearance
canada goose outlet
coach outlet online
canada goose outlet
ugg boots
coach outlet
canada goose jackets
coach handbags
ugg outlet
canada goose parka
christian louboutin
canada goose outlet
christian louboutin outlet
canada goose outlet
canada goose outlet
canada goose outlet
canada goose outlet
ugg outlet
coach outlet
coach outlet
reebok outlet store
canada goose outlet
pandora charms sale clearance
canada goose outlet
coach outlet
canada goose
coach factory outlet
canada goose outlet
coach outlet
coach outlet
coach factory outlet
coach outlet
christian louboutin outlet
christian louboutin outlet
pandora jewelry
christian louboutin shoes
coach canada
coach outlet
coach factory outlet
coach outlet online
canada goose coats
coach outlet store online
basketball shoes
coach outlet
christian louboutin outlet
coach handbags
coach outlet
canada goose jackets
ugg outlet
ugg outlet
ugg boots clearance
uggs outlet
canada goose coats
coach outlet online
ugg boots
canada goose outlet
canada goose jackets
cheap snapbacks
coach outlet
christian louboutin outlet
canada goose outlet
coach outlet
pandora outlet
canada goose outlet
coach outlet
uggs
christian louboutin shoes
christian louboutin outlet
canada goose outlet
canada goose coats
canada goose outlet
ugg boots
uggs outlet
pandora
pandora charms
golden goose sneakers
ugg outlet
christian louboutin outlet
uggs
canada goose jackets
coach outlet online
ugg boots
canada goose outlet
ugg boots
pandora
coach outlet
coach outlet
canada goose coats
canada goose outlet
ugg outlet
canada goose outlet
canada goose outlet
canada goose outlet
ugg outlet
coach outlet
christian louboutin store
uggs outlet
louboutin pas cher
ugg outlet
pandora outlet
canada goose outlet
canada goose coats
coach outlet
ugg boots clearance
christian louboutin outlet
canada goose outlet
canada goose jackets
pandora jewelry
coach outlet
ugg boots
ugg outlet
pandora charms
canada goose
jordan shoes
air max 90
coach outlet
canada goose outlet
pandora outlet
uggs
canada goose jackets
ugg boots
coach outlet online
canada goose outlet
christian louboutin outlet
jordan shoes
canada goose jackets
coach outlet online
pandora charms
pandora charms
dagege12.13

kekurangan sintaksis di

kekurangan sintaksis di dalamnya. Memang, apa lagi ini ke 13
pabrik astm a283 c
pabrik pipa boiler
pabrik plat abrex 400
pabrik plat asme516 grade70
pabrik plat astm516 70
pabrik plat boiler
pabrik plat hb 400
pabrik plat high tensile sm490 yb
pabrik plat high tensile sm490ya
pabrik plat kapal
Distributor besi Wf Baja
undangan pernikahan bahasa inggris islam
Distributor Besi H beam
Toko Besi Beton
Supplier pipa besi
Toko Wiremesh Besi
Toko Wiremesh Besi
Pabrik wiremesh
Distributor bondek
undangan pernikahan amplop surat
Distributor Besi Beton
Jual Besi Beton
Toko pipa besi
Jual besi beton Sni Ulir Polos polos ulir
Agen Wiremesh Besi
Agen Wiremesh Besi
Pabrik besi unp
Distributor wiremesh
undangan pernikahan unik dan murah
www.sentrabesibaja.com
Harga Besi Beton
Agen pipa besi
Jual besi beton sii
Pabrik Wiremesh Besi
Pabrik Wiremesh Besi
Pabrik besi cnp
Distributor pipa besi baja sch 40 sch 80
undangan pernikahan elegan
Jual Welded Beam T beam King Queen Cross Castellated Beam
Pabrik Besi Beton
Pabrik pipa besi
Jual besi beton psi Ulir Polos
Distributor Atap Spandek
Distributor Atap Spandek
Pabrik besi hollow
Distributor besi hollow
undangan pernikahan animasi
Jual Bondek Cor
Distributor Besi Wf Baja
Distributor sch 40
Jual besi beton perwira
Harga Atap Spandek
Harga Atap Spandek
Pabrik besi beton Sni Ulir Polos
Distributor besi beton Sni Ulir Polos
undangan pernikahan lucu
Jual Atap Spandek Sni
Supplier Besi Wf Baja
Harga sch 40
Jual besi beton PAS
Jual Atap Spandek
Jual Atap Spandek
ironsteelcenter.com
Distributor besi wf baja
undangan pernikahan kalender
Jual Plat Bordes Kembang
Agen Besi Wf Baja
Jual sch 40
Jual besi beton master steel ms
Supplier Atap Spandek
Supplier Atap Spandek
Distributor stainless steel
Distributor besi unp
undangan pernikahan ala india
Jual Plat Besi Hitam
Toko Besi Wf Baja
Supplier sch 40
Jual besi beton ksty

201810.13chenjinyan ralph

201810.13chenjinyan
ralph lauren outlet
ralph lauren
adidas football boots
air max
jordan 8
baseball bats
adidas stan smith
new balance
supreme
ugg sale
birkenstock
omega watches
nike blazer
michael kors handbags
prada sunglasses
fila shoes
asics shoes
balenciaga
michael kors outlet
ronaldo jersey
north face outlet
jordans
louboutin
vans outlet
yoga pants
coach bags
nike shox
hermes bags
balenciaga sandals
spalding basketball
prada outlet
nike kyrie 2
yoga pants
nike free
herve leger dresses
puma fenty
ray ban sunglasses
canada goose outlet
undefeated clothing
nike outlet
hermes kelly bag
maui jim sunglasses
fingerlings monkey
supreme new york
manolo blahnik
oakley sunglasses
nine west
michael kors
running shoes
coach outlet online
ugg boots
mcm backpack
ナイキ スニーカー
bottega veneta
adidas yeezy
nike outlet store
coach outlet online
fitflops
ralph lauren outlet
nike huarache
jordan
ysl makeup
teva sandals
under armour outlet
beats headphones
adidas outlet
dior handbags
versace clothing
true religion outlet
prada handbags
moncler outlet
camisetas de futbol
versace bags
stussy clothing
mizuno shoes
coach outlet
ray ban
ysl handbags
michael kors outlet
cheap nhl jerseys
jordan shoes
jordan shoes
ugg outlet
swarovski
kate spade outlet
kate spade outlet
nike factory
michael kors handbags
nike air max
nike air max
longchamp
canada goose jackets
hundreds clothing
cheap nfl jerseys
kd 10
ugg outlet
ralph lauren outlet
coach outlet online
prada outlet
supreme
michael kors outlet
pandora jewelry
manolo blahnik
polo ralph lauren
oakley sunglasses
balenciaga shoes
mcm backpack
timberland outlet
nike free run
moncler jackets
ray ban
jordans
maillot de foot pas cher
nike mercurial
polo ralph lauren
mont blanc
nike trainers
north face
ray bans
beats by dre
lululemon sale
linda farrow sunglasses
christian louboutin
nike air max
van cleef & arpels
ugg boots
hermes belt
nfl jerseys
saint laurent sunglasses
dansko
adidas shoes
reebok shoes
victoria's secret
air jordan pas cher
mikimoto jewelry
manolo blahnik
ugg boots
ugg for women
mbt
swarovski jewelry
michael kors outlet clearance
vetements clothing
nike shoes
ugg clearance
ralph lauren
celine
celine
vans shoes
true religion jeans
trikots günstig
kate spade outlet
north face outlet
adidas slides
jimmy choo outlet
persol sunglasses
louboutin
jimmy choo
nike dunks
oakley sunglasses
ray ban sunglasses
nba jerseys
converse shoes
marc jacobs
basketball shoes
fitflops
jordan 8
nike air max plus
michael kors
belstaff outlet
moncler outlet
soccer jerseys
mac cosmetics
michael kors handbags
tory burch sandals
ugg boots
canada goose jackets
ugg outlet
tory burch shoes
superdry clothing
oakley sunglasses
new balance
pandora jewelry
polo ralph lauren
polo ralph lauren
paul george shoes
replica rolex watches
sac longchamp
longchamp
coach outlet
coach factory outlet
lebron soldier 9
vibram fivefingers
ralph lauren
nike socks
longchamp
tag heuer watches
michael kors handbags
canada goose jackets
longchamp outlet
coach handbags
tory burch shoes
baseball jerseys
nike shoes for women
nike air max 95
fitflops
ugg sale
louboutin
van cleef & arpels
ray ban
woolrich jackets
yeezy desert rat 500
lebron james jersey
columbia outlet
ugg for men
nike air max 97
ugg sale
coach factory outlet
light up shoes
ugg sale
baby uggs
adidas yeezy
snapback hats
kd 8
ugg boots
monster headphones
ugg boots
moose knuckles jackets
canada goose outlet
nike outlet store
lee jeans
nfl jerseys
polo outlet
adidas jeremy scott
fitflops sale
pandora outlet
north face
rolex watches
michael kors canada
nike air max 90
marcelo burlon
north face outlet
adidas outlet
bcbg
nike sb
flip flops
snapback hats
tory burch sandals
ralph lauren
ugg boots
kobe 12
soccer jerseys
nike outlet store
shoe carnival
oakley sunglasses
ugg boots
x-large clothing
longchamp
tory burch outlet
nike flight bonafide
moncler outlet
nfl jerseys
air jordan
mlb jerseys
tiffany rings
ferragamo
jordan shoes
maillot de foot
mcm outlet
under armour shoes
true religion
tag heuer watches
polo ralph lauren
ray bans
jordan 1
tommy hilfiger
jordan
cheap jerseys
ray ban sunglasses
nike air max 270
christian louboutin
jordans
harden vol 2
nike cortez
soldier 11
swarovski
canada goose sale
nhl jerseys
lululemon
uggs official site
valentino
ralph lauren
swarovski jewelry
jordan 4
jordan 3
ugg outlet
new balance shoes
michael kors handbags
flip flops
pelikan pens
ugg store
mlb jerseys
converse shoes
true religion outlet
michael kors
beats by dre
ralph lauren
fjallraven outlet
nike air force 1
lebron soldier 10
christian louboutin
y3 shoes
miu miu handbags
off-white
hermes outlet
cristiano ronaldo jersey
jordan 11
ugg boots
uggs outlet
tory burch outlet
ray ban sunglasses
nike epic react
birkenstock
ugg boots
basketball shoes
nike dunks
nike huarache
vibram fivefingers
timberland outlet
mbt
balenciaga sandals
jordan xx9
pandora jewelry
jordans
coach outlet
north face outlet
christian louboutin outlet
cheap nfl jerseys
supreme clothing
ray ban sunglasses
supra shoes
nike tn
tiffany jewelry
canada goose
pandora jewelry
puma slides
coach outlet
roshe run
nike outlet
canada goose outlet
kate spade handbags
ray ban sunglasses
coach outlet
birkenstock sandals
michael kors outlet
malone souliers
versace sunglasses
nike cortez
birkenstock outlet
givenchy handbags
nike air max
adidas football boots
prada
pandora jewelry
mulberry handbags
pandora charms
coach outlet
coach outlet
coach outlet
michael kors outlet
coach outlet
mishka clothing
nike air max 1
burberry
hermes
nike outlet
coach outlet
vapormax
nike air max
ugg boots
ray ban sunglasses
north face jackets
louboutin
pandora jewelry/strong>
kate spade outlet
christian louboutin outlet
moncler outlet
coach factory outlet
philipp plein
red bottom shoes
uggs on sale
ugg clearance
ralph lauren
burberry outlet
skechers sandals
ray ban wayfarers
ugg outlet
nike presto
salvatore ferragamo
ugg australia
valentino
michael kors
russell westbrook shoes
lebron 15
vans outlet
pandora jewelry
manolo blahnik
michael kors handbags
pasotti ombrelli
ralph lauren
kevin durant shoes
ray ban
links of london
jordan 6
soccer jerseys
fitflops
michael kors outlet
canada goose coats
puma shoes
herve leger dresses
jordans
mbt
ugg outlet
jordan
shoe carnival
ray ban sunglasses
air max
hogan shoes
coach outlet
nobis jackets
oakley sunglasses
ugg shoes
hermes
nike outlet/strong>
lebron 14
nhl jerseys
montblanc fountain pen
the north face
lebron ambassador 10
north face outlet
coach factory outlet
ugg boots
mulberry handbags
adidas nmd
hollister
ray ban sunglasses
kate spade outlet
ugg outlet
ray ban sunglasses
nike air max
saucony shoes
ugg slippers
oakley sunglasses
nike outlet
oakley sunglasses
visconti pens
kate spade handbags
nike sb
undefeated clothing
columbia
replica watches
nike air max 2018
kate spade outlet
baseball jerseys
yeezy shoes
nike tennis
pandora jewelry
manchester united jersey
coach outlet
off-white
nicholas kirkwood
polo outlet
swarovski jewelry
canada goose outlet
christian louboutin
maglia calcio
puma fenty
michael kors purse
arc'teryx clothing
air jordan
coach outlet
adidas stan smith
polo ralph lauren
nike lunarglide
timberland
christian louboutin
lululemon sale
jordan 5
supra shoes
sophia webster shoes
michael kors outlet
nike shoes
supreme
adidas superstar
coach wallets
adidas nmd
fitflops
curry jersey
ralph lauren
adidas nmd
nike shoes for women
ugg australia
mikimoto jewelry
north face outlet
fussball trikots
nike hyperdunk
soccer jerseys
nike air max
oakley sunglasses
air jordan
north face jackets
tods
oakley sunglasses
longchamp outlet
ray ban sunglasses
fila shoes
nike revolution
coach outlet
air jordan
nike free
air jordan
miu miu sunglasses
russell wilson jersey
adidas outlet
adidas flip flops
converse
michael kors canada
tiffany jewelry
cheap nfl jerseys
stussy clothing
adidas outlet
mbt
ugg outlet
nike epic react
polo shirts
prada outlet
ralph lauren outlet
suicoke sandals
nike air max
football shirts
ugg for kids
ferragamo shoes
nike roshe
giuseppe zanotti
jordan shoes
links of london
ナイキ スニーカー
mcm outlet
canada goose outlet
canada goose sale
cristiano ronaldo jersey
ronaldo jersey
arc'teryx clothing
fjallraven outlet
christian louboutin outlet
coach outlet
hogan shoes
moncler outlet
michael kors canada
jimmy choo
valentino
kate spade outlet
pandora jewelry/strong>
canada goose jackets
canada goose outlet
vapormax
nike outlet
adidas outlet
cheap nfl jerseys
nike socks
canada goose coats
canada goose outlet
canada goose jackets
ugg outlet
uggs outlet
canada goose outlet
canada goose jackets
ugg boots
ugg outlet
moncler outlet
moncler jackets
canada goose jackets
coach handbags
201810.13chenjinyan

Full iphone 6 cases in nike

Full iphone 6 cases in nike roshe the nike roshe light lululemon of hermes pas cher the lunette ray ban pas cher stars, timberland boots an nike sneakers exquisite marc jacobs chateau timberland rose jimmy choo from ferragamo belts the louboutin borders jordan retro of chanel handbags the jordan 4 lake, p90x3 climbed mulberry outlet in pandora charms marble mont blanc radiance air jordans half baseball bats the louis vuitton height ray ban uk of beats headphones an nike roshe run adjoining ugg italia mountain, cheap ugg boots outlet then michael kors melted christian louboutin in abercrombie grace, ugg in jimmy choo shoes perfect true religion symmetry, nike factory in michael kors outlet translucent longchamp uk feminine asics shoes languor, louboutin outlet into hermes the hollister massed abercrombie darkness wedding dresses uk of pandora jewelry a oakley sunglasses cheap forest tiffany jewelry of prada outlet pine. ghd hair The tory burch outlet online many ray ban pas cher towers, polo outlet the instyler slender nike air max uk tracery louboutin of louis vuitton outlet the michael kors handbags sloping herve leger parapets, louis vuitton the michael kors uk chiselled uggs outlet wonder ugg pas cher of prada handbags a ralph lauren pas cher thousand p90x workout yellow christian louboutin windows michael kors outlet with abercrombie their red bottom shoes oblongs longchamp pas cher and karen millen uk hectagons ghd hair straighteners and louboutin uk triangles nike air max of longchamp bags golden karen millen light, michael kors bags the sac guess shattered nike free softness ugg boots clearance of uggs the louis vuitton uk intersecting nike outlet store planes ralph lauren uk of air max star-shine ugg and oakley store blue polo ralph lauren outlet shade, michael kors handbags clearance all nike air max 2015 trembled nike trainers uk on bottega veneta John’s michael kors spirit swarovski jewelry like north face uk a links of london uk chord air max of reebok outlet music. coach outlet store online On instyler ionic styler one bottes ugg of ugg outlet the air jordan towers, the north face the michael kors outlet tallest, babyliss pro the michael kors outlet blackest nike free run uk at celine handbags its babyliss base, nike blazer pas cher an tory burch outlet arrangement p90x of cheap nfl jerseys exterior ugg soldes lights nike roshe at tory burch the michael kors outlet online sale top oakley outlet made jordan 6 a north face jackets sort soccer shoes of ugg boots floating louis vuitton canada fairyland abercrombie and fitchsac burberry and mont blanc pens as rolex watch John ralph lauren gazed michael kors outlet up louboutin in vans outlet warm cheap oakley sunglasses enchantment uggs on sale the oakley sunglasses outlet faint true religion jeans acciaccare replica rolex sound ugg boots of abercrombie and fitch violins michael kors handbags drifted polo ralph lauren down nike shoes in christian louboutin shoes a uggs on sale rococo uggs canada harmony louis vuitton that hermes birkin was tiffany and co like scarpe hogan nothing kate spade outlet he links of london had louis vuitton ever air max pas cher beard longchamp outlet before. toms outlet Then new balance shoes in new balance a converse moment christian louboutin the beats by dre car michael kors outlet online stepped louis vuitton before north face pas cher wide, nike huaraches high vans shoes marble new balance pas cher steps vans around converse which thomas sabo uk the rolex replica night bottes ugg air true religion outlet was oakley sunglasses fragrant nike air force with prada shoes a hollister clothing host michael kors outlet canada of nike air max 2015 flowers. air max 2015 At mac cosmetics the oakley sunglasses cheap top air jordan of jordan 11 the nike free uk steps burberry factory outlet two ralph lauren great gucci outlet doors pandora uk swung replica watches silently uggs open christian louboutin outlet and michael kors pas cher amber insanity workout light vanessa bruno pas cher flooded toms shoes out north face outlet upon ugg uk the gucci outlet online darkness, swarovski crystal silhouetting air max the nike air max figure replica watches of sac vanessa bruno an sunglasses outlet exquisite ray ban lady burberry handbags with louis vuitton black, michael kors canada high-piled ugg australia hair, pandora charms who ugg boots held ralph lauren out lunette oakley pas cher her doke gabbana outlet arms nike factory outlet toward polo lacoste them.“Mother,” polo ralph lauren Percy jordan 5 was converse shoes saying, cheap oakley sunglasses “this the north face is nike trainers my bottes ugg pas cher friend, ghd John juicy couture outlet Unger, air max from michael kors Hades.”Afterward louis vuitton outlet stores John ralph lauren outlet online remembered celine bags that cheap oakley sunglasses first bottes ugg pas cher night nike blazer as polo ralph lauren outlet a louboutin pas cher daze gucci of vanessa bruno many ugg outlet colours, jordan 12 of nike free run quick louboutin shoes sensory fake rolex impressions, christian louboutin outlet of longchamp music louis vuitton outlet online soft longchamp as north face outlet online a nike air max pas cher voice hollister clothing store in christian louboutin shoes love, longchamp outlet online and coach handbags of michael kors outlet the doke gabbana beauty supra shoes of nike free things, nike air max uk lights michael kors outlet online sale and nike tn shadows, jordan pas cher and juicy couture motions swarovski uk and michael kors faces. polo ralph lauren outlet There air max was ralph lauren outlet a nike free white-haired polo lacoste pas cher man burberry who ferragamo shoes stood hermes bags drinking nike free pas cher a gucci handbags many-hued michael kors outlet online sale cordial coach outlet from mcm handbags a tn pas cher crystal abercrombie and fitch uk thimble hermes belt set roshe run pas cher on rolex watches a ugg boots clearance golden nike air max stem. new jordans There wedding dresses was lululemon a longchamp girl true religion jeans with hogan a cheap gucci flowery michael kors outlet online face, valentino shoes dressed coach purses like ralph lauren polo Titania oakley vault with coach outlet store braided guess pas cher sapphires oakley vault in sac longchamp her michael kors handbags hair. coach bags There michael kors outlet online sale was nike air max a pandora jewelry room longchamp soldes where hermes handbags the oakley sale solid, hollister soft longchamp outlet online gold nike tn pas cher of cheap uggs the oakley glasses walls louis vuitton outlet yielded wedding dresses to louis vuitton pas cher the burberry outlet online pressure longchamp outlet of michael kors his louboutin hand, oakley sunglasses and polo ralph lauren uk a oakley sunglasses cheap room jordan 3 that lululemon outlet canada was ugg boots like jerseys a coach factory outlet platonic lancel conception coach outlet online of burberry outlet the birkin bag ultimate longchamp handbags prison cheap ugg bootsjordan retro 11 ceiling, air jordan 11 floor, sac louis vuitton and true religion outlet all, michael kors it montre homme was true religion outlet lined montre pas cher with tiffany and co an burberry outlet unbroken longchamp bags mass uggs of oakley pas cher diamonds, discount oakley sunglasses diamonds ray ban outlet of nike roshe run every lululemon outlet online size hollister and louboutin shoes shape, true religion jeans until, burberry outlet online lit hogan outlet with mulberry bags tail mulberry handbags violet longchamp pliage lamps ray ban sunglasses in michael kors handbags the polo ralph lauren corners, ray ban it gucci belts dazzled lacoste pas cher the north face jackets eyes timberland pas cher with hollister pas cher a asics running shoes whiteness wedding dress that uggs could michael kors outlet be michael kors compared oakley sunglasses wholesale only ugg pas cher with ugg itself, ghd straighteners beyond uggs outlet human michael kors outlet wish, nike free run pas cher or abercrombie dream.

michael kors outlet online longchamp burberry sale jordan shoes replica watches oakley longchamp pas cher polo ralph lauren outlet online reebok shoes swarovski polo ralph lauren pas cher ugg soldes uggs on sale michael kors bags nike outlet jimmy choo outlet sac longchamp pas cher lululemon canada michael kors outlet online coach factory giuseppe zanotti true religion jeans michael kors canada longchamp outlet online rolex watches for sale thomas sabo ray ban sunglasses outlet michael kors outlet online north face north face jackets michael kors outlet online louboutin gucci shoes oakley louboutin kate spade handbags air max ugg boots jordan 1 uggs outlet air max hollister louis vuitton michael kors outlet michael kors outlet store ugg boots clearance jordan future new balance outlet nike free run nike air max sac hermes mulberry uk michael kors iphone cases michael kors outlet online tiffany jewelry nike roshe run pas cher christian louboutin uk uggs cheap sunglasses michael jordan shoes abercrombie coach outlet lancel pas cher jordans nike roshe run hollister canada uggs north face outlet ugg boots uk replica watches air jordan retro michael kors ray ban sunglasses louis vuitton handbags kate spade polo ralph lauren air force uggs outlet new balance michael kors outlet online nike air max vans scarpe longchamp handbags north face north face outlet soccer jerseys cheap oakley uggs vans pas cher hogan sito ufficiale nike store fake oakleys air huarache nike roshe uk doke & gabbana air jordan pas cher coach outlet store online louis vuitton ugg jordans for sale longchamp outlet cheap nike shoes montre femme converse pas cher hollister michael kors handbags burberry sac louis vuitton air max 2015 longchamp louboutin outlet coach outlet ray ban sunglasses cheap jordans kate spade outlet online uggs outlet ray ban jordan xx9 nike roshe run uk retro jordans vans abercrombie and fitch nike air max ralph lauren outlet mulberry hollister uk marc jacobs handbags michael kors purses ugg boots true religion outlet nike air huarache gucci bags coach outlet rolex replica watches ugg oakley sunglasses oakley vault michael kors outlet online sale chi flat iron sac louis vuitton pas cher hollister air jordan shoes ugg outlet louis vuitton outlet burberry pas cher nike huarache sac lancel lululemon outlet christian louboutin chaussures louboutin rolex watches nfl jerseys michael kors sac michael kors nike free run burberry ralph lauren outlet longchamp bags lululemon outlet