Маніфест на захист прав людини в Україні 2010

 

За останні кілька десятиліть країни Європи, переживши досвід двох світових воєн і різних тоталітарних режимів, пройшли величезний шлях подолання нацизму та авторитаризму. Виникла необхідність об’єднання Європи та світу навколо універсальних стандартів прав і свобод людини, заснованих на повазі до людської гідності і принципах недискримінації за ознаками статі, національної та етнічної приналежності, сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності, віку та сімейного стану, віросповідання, рівня освіти і доходів, а також за будь-якими іншими ознаками. Ми віримо, що Україна і всі люди, які в ній живуть, гідні жити відповідно до цих універсальних стандартів.

Сьогодні ми мовчки спостерігаємо, як цілий ряд політичних і навколополітичних угруповань вміло підміняють поняття "мораль" і "ксенофобія", виправдовуючи, таким чином, сплески неофашизму і дискредитуючи основні принципи прав людини. Останні роки прихильники демократії та прав людини відстоювали європейський вибір для України, чинячи опір тоталітаризму і розвитку фашизму, проте, дуже часто ці спроби залишалися непомітними для громадянського суспільства. У свою чергу, ультраправі сили, які знаходять мовчазну підтримку з боку держави, безкарно залякували, били і вбивали наших колег і друзів. Не зустрівши жодної протидії з боку влади, вони «узаконили» свій статус, об’єднавшись у партії і неурядові організації, проникли в політику і церкву.

Хоча найважливіші демократичні принципи і були покладені в основу конституційного законодавства України, вони до цих пір залишаються лише на папері, який використовують на міжнародній арені, щоб підкреслити свою «відданість» європейським стандартам, коли це зручно. Сьогодні «влада», коли їй це вигідно, демонструє бажання України інтегруватися в європейську культуру для того, щоб отримати черговий грант на «економічний розвиток країни», а з іншого боку, маніпулює важкою економічною ситуацією, відволікаючи увагу від нагальних проблем і направляючи суспільну ненависть на вразливі групи людей, як це відбувається з мігрантами та гомосексуалами.
Видимий і масовий рух за права людини в Україні зможе вплинути на соціальний і політичний контекст, продемонструвавши консолідацію правозахисних і антифашистських сил у боротьбі з ксенофобією.

Ми звертаємося до всіх, хто не хоче чекати. Дійте, проявіть свою активну громадянську позицію, приєднуйтесь до протесту!

Ми також закликаємо правозахисників, активістів громадянського суспільства, науковців, митців, письменників і всіх небайдужих підтримати нашу ініціативу. Ми віримо, що протидію нацизму і ксенофобії в Україні потрібно вивести на новий, солідарний і масовий рівень, подолати межі молодіжних закритих «маргінальних» субкультур і розрізнених груп громадських активістів. Неприязнь до «політики» і «держави» не повинна зупинити опір нацизму і насильству.

Сьогодні головними завданнями ми вважаємо: позбавити нацистів, расистів і гомофобів підтримки з боку влади, запобігти використанню праворадикальних угруповань проти цивільних і політичних активістів, заборонити участь політичних партій, які закликають до расової ненависті, у виборах на всіх рівнях.

Ми закликаємо вас вийти на вулиці 11 грудня 2010 року на підтримку Міжнародного дня прав людини та проявити солідарність. Не залишайтеся байдужими сьогодні, тому що вже завтра може бути пізно.

Джерело: http://insight-ukraine.org.ua/node/254

Джерело: 
Автор: 
ГО "Інсайт"