Мир вашому дому: луганські правозахисники виступили проти домашнього насильства

 

Людина звикає до всього. Навіть до поганого. Коли насильства і жорстокості стає занадто багато, коли телевізор, газети, Інтернет щодня приносять свіжу купу кримінальних зведень «вбили, побили, пограбували, згвалтували», до них звикаєш. Коли око перестає чіплятися за факти насильства, суспільство заражається байдужістю. І це найжахливіше.

Якщо патологічні та екстремальні форми насильства в суспільстві – бандитизм і розбій – знаходяться під пильною увагою правоохоронців, то домашнє насильство, своє «приватне пекло», приховане від очей, буквально захльостує українське суспільство неконтрольовано. Якщо б’є чоловік чи батько, то в нашому соціумі не прийнято скаржитися, «так належить». До скарг доходить занадто пізно, коли виправити вже нічого не можна.

Саме тому 26 серпня Луганськ приєднався до всеукраїнської кампанії «Я проти насильства!» – наймасштабної соціальної програми Євросоюзу «Права жінок і дітей в Україні», що проводиться за підтримки Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту. Кампанія вже стартувала в Києві, Донецьку, Одесі, Львові, Ялті, Кременчузі, Комсомольську, Чернігові, Знам’янці. У Луганську координатором виступив Правозахисний центр «Поступ».

Акція почалася о 16:00 у сквері імені Молодої Гвардії, де близько тридцяти молодіжних активістів-правозахисників активно переконували луганчан не тільки відмовитися від насильства в сім’ї, але й відкрито висловити свій протест, надівши на себе і своїх близьких яскраві малинові браслети з написом «Я проти насильства».
Перехожі активно підключалися до динамічної малиновою акції, і через деякий час просто на вулиці почалася консультація людей з питань домашнього насильства, що проводилася співробітниками Правозахисного центру «Поступ».
Багато перехожих розповідали активістам історії про своїх сусідів і знайомих, деякі ділилися власними бідами. «От би мені на все тіло такі браслетики, щоб тато доторкнутися взагалі до мене не міг ...», – розмріялася одна з дівчат-учасниць. Для таких людей були підготовлені компактні інформаційні картки з телефонами гарячої лінії і практичними порадами людям, які зіткнулися з насильством.

Ось коментарі організаторів акції, які вдалося отримати в проміжках між роздачею браслетів і консультацією людей:

Віктор Дворніков, регіональний координатор програми «Права жінок і дітей в Україні»:

«1 серпня у Києві вуличний захід зібрав у центрі столиці сотні небайдужих. Керівництво Представництва Європейського Союзу в Україні та Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту вітали початок нової громадської кампанії, спрямованої на об’єднання більше 200000 чоловік по всій країні для публічного протесту щодо всіх форм насильства в сім’ї.
Статистика є різною, однак є докази, що понад 50% населення України страждає від насильства в сім’ї протягом свого життя. І це переважно жінки та діти! Крім того, більше 18 млн. українок зазнають насильства в сім’ї. Тільки уявіть, жінки страждають від домашнього насильства більше, ніж від пограбувань, згвалтувань та автомобільних катастроф разом узятих!».

Ольга Сергєєва, юрист ПЦ «Поступ», координатор акції:
«Метою кампанії є привернення уваги Луганчан до проблеми домашнього насильства. У рамках кампанії проводиться широкомасштабна просвітницька робота серед українського населення та практичні заходи для надання допомоги жертвам насильства. Всеукраїнська кампанія стартувала в Києві першого серпня, а другого серпня акцію вже підтримали Донецьк, Одеса, Львів і Ялта. Поширення малинових браслетів на вулицях, а так само інформаційних буклетів для людей, що зіткнулися з даною проблемою, – дуже важливий етап у формуванні громадської думки про проблему домашнього насильства. Крім того, ми усвідомлюємо актуальність проблеми для нашого регіону і готові надавати юридичну та соціальну допомогу людям, що звернулися до нас з такою проблемою».

Світлана Тарабанова, заступник голови правління ПЦ «Поступ»:
«У Правозахисному центрі «Поступ» щодня стикаються з проблемою і ведуть інформаційну роботу проти домашнього насильства вже не перший рік. Коли до центру звертаються клієнти з абсолютно різними проблемами, найчастіше вони і не підозрюють, що є або жертвами, адже «б’є, значить, любить», або ініціаторами насильства: подумаєш, пара «потиличників» синові у виховних цілях ... Стільки зусиль правозахисники докладають до того, щоб люди зрозуміли, що треба боротися з насильством у сім’ї і не можна миритися з проблемою. І що з метою гігієни сім’ї сміття з хати іноді потрібно виносити ».

Зрозуміло, малиновий браслет – це всього лише символ, він не захистить від побоїв. Барвиста ж акція правозахисників лише спроба привернути увагу до проблеми. Від насильства в сім’ї врятує тільки подолання байдужості та байдужості, яка існує у суспільстві. А якщо біда все-таки сталася, то потрібно знати, куди звернутися за допомогою.

Телефони всеукраїнської гарячої лінії:
386 (безкоштовно для абонентів Київстар та МТС);
0800500335 (усі дзвінки безкоштовні);
+380442053694 (для дзвінків у межах Києва)
Правозахисний центр «Поступ», Луганськ:
(0642) 49-59-63
+380952955440

Джерело: http://postup.lg.ua/news/mir-vashemu-domu-luganskie-pravozashchitniki-vy...

Автор: 
Ольга Сергєєва | новини випускників програми