На Волині створено коаліцію правозахисних організацій

 

Волинський прес-клуб, Асоціація захисту прав молоді Волині та Гендерний центр 17 травня підписали Декларацію про створення Коаліції правозахисних організацій Волині «Watchdogs».

Метою Коаліції є об’єднання зусиль задля захисту законних інтересів громадян і сприяння побудові та розвитку повноцінного, справедливого громадянського суспільства.

Основне завдання Коаліції – стояти на сторожі дотримання прав людини. Власне, і сама назва – «Watchdogs» – в перекладі з англійської означає «сторожові пси». Цією назвою коаліціянти стверджують, що стоятимуть на сторожі справедливості, рівноправності та демократичного розвитку громадянського суспільства. Коаліція не перебиратиме на себе обов’язки правоохоронних органів, а виконуватиме інформаційно-консультативну та контролюючу функції.

Організації вже мають кількарічний досвід спільної діяльності. Одним із останніх масштабних заходів став Мандрівний фестиваль «Дні документального кіно про права людини», який вперше на Волині відбувся в грудні 2009 року.

Першим кроком наступної співпраці є запровадження роботи інформаційно-консультаціного центру (своєрідної громадської приймальні), який надаватиме безкоштовні первинні консультації (в тому числі і юридичні) громадянам Волинської області. Центр розпочинає свою діяльність 20 травня і працюватиме три дні в тиждень, у вівторок – четвер, з 15.00 до 18.00.

Наступні кроки Коаліції – це підвищення правової культури волинян, оскільки найчастіше саме незнання елементарних прав є причиною корупційних дій представників різних гілок влади.

Для довідки:
1) саме у травні 5 років тому зареєстровано Волинський прес-клуб і Гендерний центр, а 10 років тому – проведено установчі збори Асоціації захисту прав молоді Волині;
2) за гороскопом Майя травень – місяць Собаки; згідно їх міфології собака була тією твариною, яка вела душі крізь пекло, освічуючи шлях смолоскипом віри. Часто, коли ми йдемо в мороці нашого життя, де не допомагають ні логіка, ні інтелект, лише віра освітлює нам шлях у перемогу;
3) 17 травня – Всесвітній день інформаційного суспільства.

Автор: 
Богдана Стельмах | новини випускників програми