Семінар Молодь за дію

 

Покликанням молоді є формування майбутнього української держави, її розбудови, зміцнення, виведення на передові економічні, наукові, культурні рубежі. Але зараз молоді люди потребують допомоги і підтримки, аби отримати професію і освіту, влаштуватися на роботу, створити міцну забезпечену сім’ю. Недостатня увага з боку держави до таких проблем, відсутність системної програми регулювання, законодавча неврегульованість можуть стати підґрунтям для соціальних та політичних потрясінь, що перешкоджатиме процесам демократичних перетворень у країні. Значної актуальності набуває питання працевлаштування сільської молоді, яка у своїй переважній більшості позбавлена доступу до якісної освіти, поліпше¬них побутових умов проживання, дозвільної інфраструктури. Криза аграр¬ного комплексу позбавляє молодих людей можливості для адекватного іс¬нування зараз та унеможливлює подальше планування свого життя у селі. Все це призводить до того що сільська молодь фактично не впливає на суспільно-громадські процеси, вона у своїй переважній більшості дистанціюється від управління і контролю, на перше місце виступають проблеми забезпечення рівня життя, боротьба за існування. Для рішення цієї проблеми, як на локальному, так і на глобальному рівні, у суспільстві має постійно проводитися інформаційно-освітня політика. Важливу роль у реалізації чого мають грати НГО та їх активісти.

Саме розповсюдження кращих позитивних моделей активного впливу громадських об’єднань на реалізацію права молоді на труд стало метою втілення тристороннього міжнародного проекту «У СПІВПРАЦІ ДІЄВІШЕ», реалізація якого триває за підтримкою МФ «Відродження» та організацією МГЦ «Еталон».
Участь у першому етапі проекту, який відбувся у м. Івано-Франківську з 23 по 27 січня 2010 року створило передумови для проведення ГО «Громадський всесвіт» дводенного семінару «Молодь за дію», за участю зацікавлених молодих активістів, представників місцевих громад а також громадсько-активної молоді з різних сільських куточків Київської області. Захід відбувся у с. Ворзель у конференс залі пансіонату «Березовий гай» з 20 по 21 лютого.

Протягом проведення семінару було проведено глибинний якісний аналіз питань протидії та подолання різноманітних проявів проблеми молодіжного безробіття у селищах Київської області. Відбулася презентація здобутих в Івано-Франківську нових знань та навичок, а також кращих міжнародних моделей вирішення цього явища. Зокрема у напрямку подолання безробіття серед сільської молоді в Івано-Франківській області вже є певні позитивні зрушення, пов’язані з становленням молодіжного підприємництва на селі та розвитком інфраструктури зеленого туризму. Все це дало змогу розробити рекомендації, які спрямовані на оптимізацію та вдосконалення праці ГО «Громадський всесвіт» у напрямку протидії молодіжного безробіття у сільській місцевості, що є важливим етапом для досягнення злагодженої та вдосконаленої праці організації з цього питання.

Автор: 
Юлія Ульянова | новини випускників програми