ФЕМІда для нігерійського студента

 
Дата події: 
Wed, 2012-11-21 15:45

 

Справа нігерійського студента Олаолу Фемі набула нечуваного як для України розголосу. Його обвинувачують у замаху на вбивство чотирьох осіб – принаймні, такою є позиція МВС та прокуратури. Водночас адвокати Фемі  зауважують чимало порушень у досудовому слідстві й наполягають на повному та ефективному розслідуванні.

А віз і нині там – хоча з огляду на швидкість розслідування і передачі справи до суду нігерійцю може скоро засвітити від 15 років до пожиттєвого утримання в українській в’язниці. Однак правозахисники переконані, що бійка між Олаолу Фемі та чотирма молодиками на початку листопада 2011 року, - це не звичайна побутова суперечка, а вияв ненависті на расовому ґрунті.

«Річниця» Олаолу

Олаолу Фемі вже рік перебуває в луганському СІЗО. Нині тривають судові засідання. Прокуратура наполягає на обвинувальному вироку за статтями 115 ч.2 і 296 ч.4 Кримінального кодексу України – спланований замах на вбивство та злісне хуліганство. Проте до досудового розслідування є чимало запитань. Зокрема, на хід слідства могли впливати родичі одного з постраждалих, які працюють в органах внутрішніх справ. Правозахисників та адвокатів турбує і той факт, що під час слідства Олаолу Фемі не був наданий перекладач, хоча той не володіє ані українською, ані російською. Також правозахисники наголошують, що обвинувачення прокуратури базуються лише на свідченнях постраждалих осіб, і що вони нерідко суперечать висновкам судово-медичних експертиз.

«На мої звернення до прокуратури, я отримував відповідь, що справа перевірена, і всі обвинувачення обґрунтовані. За цілий рік не було знайдено таксиста – єдиного свідка тієї сутички. Аж раптом за останні три дні прокуратура його-таки знайшла… Тож поки «повне і належне слідство» викликає сумніви», – коментує Максим Буткевич, співкоординатор Проекту«Без кордонів» ГО «Центр Соціальна дія».

Під час досудового та судового слідства адвокати тричі подавали клопотання щодо зміни запобіжних заходів для Фемі на підписку про невиїзд. Тричі представники прокуратури протестували проти звільнення з-під варти, не обґрунтовуючи своєї позиції новими фактами щодо арешту обвинувачуваного. Це, у свою чергу, суперечить  стандартам статті 5 Конвенції про права людини і основних свобод, сформульованих у рішеннях Європейського Суду з прав людини, зокрема в справі "Харченко проти України" та інших. Так, Європейський Суд відзначає, що практика утримання під вартою упродовж невизначеного і необмеженого строку суперечить принципу правової визначеності. Також ідеться про неприпустимість прийняття судових рішень про продовження терміну попереднього арешту без наведення нових вагомих підстав.

Людмила Гавриш, адвокат Олаолу Фемі, адвокатська компанія «Гавриш і партнери»,переконана, що прокуратурі відомо про всі порушення, які неодноразово обговорювалися за стінами залу суду. «Однак, якщо прокурор виніс обвинувачення, то він із цим пов’язаний, а тому вимушений наполягати на обвинувальному вироку. На жаль, це недоліки нашого законодавства, і наразі прокуратура захищає себе», – зауважує Гавриш.

Поки тривають судові засідання, аби не чинити тиск на суд, МВС відмовляється публічно коментувати дії слідчих.

«Суд завершить розгляд цієї справи і надасть оцінку доказам винуватості чи невинуватості підсудного, – каже Володимир Старченко, начальник управління з розслідування злочинів, скоєних проти життя, здоров’я, статевої свободи та статевої недоторканності особи ГУ УМВС України. – Тільки в разі виправдувального вироку, по цьому факту будуть проведені перевірки і надана оцінка діям або бездіяльності особам, які були залучені до цієї справи».

Оскільки в справі зафіксовано прояв ксенофобії та расової нетерпимості, її на особистий контроль взяла Уповноважений Верховної Ради з прав людини в України Валерія Лутковська і генеральний прокурор Віктор Пшонка.

Хто наступний?

Незважаючи на те, що справа Олаолу Фемі набула такого резонансного розголосу, це далеко не поодинокий випадок для України. За даними Ініціативи Розмаїття – мережі громадських організацій, координованих Управлінням Верховного комісара ООН у справах біженців та Міжнародною організацією з міграції, за період січень-жовтень 2012 року із підозрою на расову та міжнаціональну нетерпимість як мотив злочину, було скоєно 17 нападів. У 2011 році зафіксовано 24 випадки, внаслідок яких постраждали 42 особи, переважно вихідці з країн Африки та Азії, більшість з яких – студенти. Це втричі більше повідомлень, ніж у 2010 році.

Як коментує спеціаліст з протидії расизму та ксенофобії Яна Салахова, ці дані моніторингу не є повними та не відображають загальної ситуації в Україні, зокрема тому, що значна частина нападів, скоєних на ґрунті міжнаціональної нетерпимості, залишається поза увагою громадських організацій та правоохоронних органів через побоювання жертв повідомляти про те, що з ними сталося.

 

Те, що ці справи почали розкручуватися і навколо них розгортається суспільна дискусія, є непоганою тенденцією. Однак такий розголос має і зворотній бік. Адвокат Гельсінської спілки з прав людини Аркадій Бущенко зауважує: «Мене непокоїть, що розгляд справи у такому руслі, дає конкретний месидж українському суспільству, який означає, що іноземці, особливо арабського, неслов’янського походження залишаються без захисту. Тож ви маєте право робити з ними що завгодно, і вони не зможуть навіть вам відповісти, тому що за спротив їх саджатимуть за ґрати. Тобто мало того, що держава не захищає їх, держава не дозволяє їм захищатися самим від агресивної поведінки наших співвітчизників», – каже Бущенко.

Ірина Виртосу, спеціально для Правосуддя.інфо 

Фото - Факти

Источник: 
Автор: 
Ірина Виртосу

토토사이트분석전문블로그 Hello,

토토사이트분석전문블로그 Hello, 안전놀이터검증및연구센터 I read your article for 먹튀검증의새로운패러다임 the first time today. https://remarka.kz/It's a post that https://kipu.com.ua/I've never seen before. https://subtitles.ee/That's amazing. 안전놀이터 You must have 토토사이트 a genius for writing. 먹튀검증 I wish I could write like you. 먹튀검증사이트 When did you start posting like this? 메이저토토사이트 I think it's very old. 메이저안전놀이터 That's how good you are at writing. 사설토토 Actually, 공식안전놀이터 I have a website with 먹튀검증커뮤니티 a similar topic as you. 스포츠토토사이트 But I don't have the skill 먹튀검증토토 to write as well as you do. 사설안전놀이터 Thank you again for letting me read this. COVID-19 is becoming a big problem around 최고의안전놀이터 the world these days. 먹튀검증업체 I hope you pass without any problems. 검증토토사이트 Thank you. Have a good day today!사설토토사이트 Already 2020 is nearing the end. 확실한먹튀검증 There were so many incidents this year. 토토사이트검증업체 I am still feeling 안전한토토사이트 a lot of inconvenience and 먹튀검증사이트 birds due to the special virus. 안전공원It's already getting 먹튀신고 a lot colder, 놀이터추천 so make sure to 토토pack warm clothes. 먹튀 Please spend the rest of 메이저토토 your life happy. 놀이터토토

토토사이트 I finally found 먹튀검증

토토사이트 I finally found 먹튀검증 what I was looking for! I'm so happy. 먹튀 Your article is something 먹튀검증업체 I've been looking for a long time. 먹튀사이트 I'm happy to find you like this. I actually live in a different country from you. The country I live in is 안전한놀이터 . I think this post will be very helpful in 메이저놀이터. It's worth the effort. Thank you. I also run a website. I'm still lacking a lot, but I'm still working hard. Could you visit me if you have time? I'm sure 안전놀이터 you'll find a post of 토토사이트 interest that you'll find interesting 놀이터토토. Nowadays, 메이저토토사이트 COVID-19 problem is getting serious all over the world. 안전놀이터 Is your country okay? I'm worried. 토토사이트추천 I hope nothing happens. Take care of 토토레프리 yourself and I hope you always have a happy day. Thank you.https://elephonemobile.com/

토토사이트 Hello! Nice to meet

토토사이트 Hello! Nice to meet you. 먹튀검증First of all,안전놀이터 thank you very much for 토토사이트providing us with this variety of information. 꽁머니I think it's information that can be used in many ways. I can't imagine how much effort you've made to write this. Thank you for your hard work. I would appreciate it if you would continue to provide us with such information. In addition, COVID-19 is becoming a problem all over the world these days. I hope there's no harm to you and your family. 먹튀가디언 Thank youhttps://twiddeo.com/ And, 먹튀검증토토사이트 Already 2020 is nearing the end. 메이저토토사이트 There were so many incidents this year. 사설토토 I am still feeling a lot of inconvenience and birds due to the special virus. 먹튀사이트조회 It's already getting 토토사이트 a lot colder, 안전놀이터 so make sure to 먹튀검증 pack warm clothes. 먹튀요기요 Please spend the rest of https://mtygy.com/ your life happy. 메이저놀이터 Then, have a nice day!놀이터토토 https://twiddeo.com/

Pokercc Poker88